| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 551 مرتبه امتیاز 2   (Article Rating)
نگاه قوه قضائيه استفاده از شيوه هاي نوين براي کاهش دعاوي واختلافات است

نگاه قوه قضائيه استفاده از شيوه هاي نوين براي کاهش دعاوي واختلافات است
معاون قوه قضاييه گفت: در حال حاضر نگاه قوه قضائيه استفاده از شيوه هاي نوين و کارآمد براي کاهش دعاوي واختلافات مردم به ويژه در زمينه مالکيت هاست.


معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع مسئولین اجرایی و قضایی و سردفتران اسناد رسمی یزد با اشاره به این که امروز بسياري از دعاوي و اختلافات ناشی از مالکيت ها به دليل بي نظمي ها و استفاده از شيوه هاي سنتي شکل مي گيرد،گفت: به همين دليل قوه قضائيه در تلاش است اين مشکل را به صورت ريشه اي حل کند.
دکتر"احمد تویسرکانی"افزود:با شيوه هاي نوين، بيشتر و بهتر مي توان خدمتگزار مردم بود و با اين شيوه، ميزان دقت و سرعت در ارائه خدمات نیز ارتقا مي يابد.
وی با بيان اينکه سالانه قریب صدها ميليون مراجعه به واحدهای ثبتی و دفاتر اسناد رسمی در کشور صورت می گیرد، عنوان کرد: این میزان مراجعه بدون شک با صرف هزینه ها و دشواریهای مختلف برای مراجعین و هزینه های پنهان و پیدای عمومی همراه می باشد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطر نشان ساخت: در همین راستا طی سالهای اخیر استفاده از سیستم های الکترونیکی و ارائه خدمت به صورت مجازی با جدیت در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون بسیاری از فرایندهای ثبتی در این قالب انجام می شود و توانسته سرعت، دقت، شفافیت در ارائه خدمت به مردم و رضایتمندی آنان را به همراه داشته باشد.
تويسرکاني با تشریح فرایند خدمات نوین در دفاتر اسناد رسمی تصريح کرد: در حوزه خدمات قضایی و اداري به طور قطع، نيازمند نگاهي نو براي شيوه‌هاي کم‌ هزينه ‌تر و کارآمدتر به مردم هستيم و با استفاده از ابزار وشیوه های الکترونيکي بهتر و بيشتر مي‌توان به شهروندان ارائه خدمات کرده و احقاق حق کنيم.
تويسرکاني خاطرنشان کرد: جمیع این اقدامات ، فاصله بين مردم و کاتبان بالعدل را کم خواهدکرد.
وي با اشاره به اجراي طرح کاداستر شهری و بیان آثار خوب این برنامه در کشور ،عنوان کرد: با استفاده از اين شيوه در سيستم صدور اسناد ، از بسياري از آسيب‌هاي قبلي جلوگيري شده و تبدیل پرونده های ثبتی به فایل های الکترونيکي، تا حد زيادي ، زمینه ارتکاب تخلف و بروز بي‌نظمي‌ها را از بین برده است.
وی سازمان ثبت اسناد و املاک را در گذشته سازماني سنگين و مملو از فرایند های سنتی توصیف کرد که در مسیر خدمت رسانی به مردم ، با مشکلات بسياري مواجه بود لکن امروز با تغییر فرایند ها و نگاه سازمانی به سمت فرایندهای کاملا الکترونيک در حرکت است..
رییس کانون سردفتران ودفتریاران اسناد رسمی نیز طی سخنانی به آثار مختلف راه اندازی سیستم استعلام الکترونیکی اشاره کرد وگفت:پیش از این انجام استعلام وپاسخ به آن به حداقل سه تا چهار ماه زمان و صرف هزینه مراجعین نیاز داشت اما هم اکنون این فرایند در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه بین دفاتر اسناد رسمی و واحدهای ثبتی در حال انجام است.
"محمدرضا دشتی اردکانی"به راه اندازی کانون های استانی سردفتران اشاره کرد و افزود:تاکنون این کانون ها در پنج استان کشور راه اندازی شده و استان یزد نیز امروز راه اندازی می شود.
در اين مراسم ضمن تجلیل از ایثارگران شاغل در دستگاه قضایی استان ؛ ابلاغ اعضای کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان یزد نیز به آنان تحویل شد.

کد; 137
گروه:

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 779193