| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 805 مرتبه امتیاز 5   (Article Rating)
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان خبرداد: ماهانه 27 هزار سند مالکیت در واحدهای ثبتی استان صادر می‌شود

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان خبرداد: ماهانه 27 هزار سند مالکیت در واحدهای ثبتی استان صادر می‌شود

نخستین نشست شورای اداری ثبت استان در سال 97 با حضور مدیر کل،معاونین و مسوولین اداره کل و روسای واحدهای ثبتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ علی بهبهانی در ابتدای این نشست با تبریک فرارسیدن سال جدید، سال 97 را سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای همکاران خود آرزو نمود. وی با اشاره به اینکه سال 96 سالی را از نظر مالی یک سال بسیار سخت برای مجموعه ثبت بوده‌است، اضافه کرد: اگرچه مشکلات و محدودیت‌های مالی سازمان در سال گذشته تنگناهایی را برای این مجموعه به همراه داشت ولی ثبت اصفهان همزمان با روزهای پایانی سال 96 با انجام پیگیری‌های متعدد و عنایت ویژه مسؤولین محترمسازمان توانست اعتبارات قابل توجهی را در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه تکمیل واجرای پروژه‌های عمرانی از طریق سازمان جذب نماید.

بهبهانی رشد صدور سند در استان را بی سابقه ارزیابی کرد و با ابرازخرسندی از اینکه در حال حاضر ماهیانه 27 هزار سند مالکیت در ادارات ثبت استان صادر می‌گردد، رسیدن به این آمار را بی سابقه و نتیجه زحمات صادقانه و طاقت فرسای همکاران دانست. ایشان با اشاره به اینکه واحدهای ثبتی استان اصفهان ظرفیت بیشتری برای صدور سند را دارا هستند؛ تأکید کرد: تکمیل آرشیو پرونده‌های ثبتی، اصلاح فرآیندها و حذف واگن‌های اضافه از قطار خدمات رسانی موجب افزایش بهره وری نیروی انسانی و در نتیجه بالارفتن آمار صدور سند خواهد شد.

ایشان یادآور شد: افزایش حجم کاری و مراجعات مردم به واحد اجرای اسنادرسمی جهت صدور اجرائیه چک و مهریه در اصفهان و شهرستان‌ها، باعث گردیده است تا واحد اجرا که از مهمترین بخش‌های ثبت است با مشکلاتی مواجه شود و قطعاً این مشکلات در آینده بیش از پیش خواهد شد. وی بر استفاده از راهکار و روش‌های مؤثر و کارگشا در واحد اجرای اسناد برای جلوگیری از ایجاد اختلالات احتمالی تأکید نمود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در ادامه از نواقص و ابهامات موجود در قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی سخن گفت و پاره‌ای از مقررات و شرایط ذکر شده در این قانون را باعث دردسر و سردرگمی متقاضیان سند اعلام کرد. ایشان مشکلات قانون تعیین تکلیف را عامل مهمی در بوجودآوردن فضای دلالی در ادارات ثبت عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تفسیر قانون به نفع مردم علاوه بر ارائه خدماتی قانونی موجب از بین رفتن فضای دلالی و نیز کاهش آسیب‌های اداری خواهد شد.

وی در جمع رؤسای واحدهای ثبتی با اعلام این خبر که طرح آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی تا پایان سال 97 به طور کامل در تمامی ادارات اجرا خواهدشد، اظهار داشت: اجرای این طرح اگرچه ممکن است در مرحله اجرا دارای نواقصی باشد ولی امیدواریم با همفکری بیشتر همکاران در سطوح مختلف شاهد برطرف شدن ایرادات آن باشیم. ایشان با اشاره به مزایای مهم الکترونیکی شدن پرونده‌های ثبتی و تأثیر آن در بهبود کیفیت فرآیندهای اداری، تأکید کرد: ما زمانی می‌توانیم از اطلاعات پرونده ثبتی‌ الکترونیکی بهره ببریم که تمامی پرونده‌ها به روز باشد و هیچ سند،برگه و یا حتی نوشته‌ای بدون ثبت در سیستم بر روی پرونده فیزیکی بایگانی نگردد. ایشان از روسای اداراتی که هنوز طرح آرشیو در آن واحدها اجرا نشده است خواست تا ازجداسازی اوراق موجود در پرونده‌های ثبتی اطمینان حاصل نمایند.

مدیر کل ثبت استان بر انجام پاسخ استعلامات و خلاصه معاملات به صورتروزانه تأکید نمود و بیان کرد: اگرچه این موارد در حال حاضر در زمانی کمتر از 2روز پاسخ داده می‌شود اما برای تسریع در ارائه خدمات به مردم، لازم است استعلامات به صورت روزانه پاسخ داده شود.

ایشان با اشاره به انتصاب رؤسای توانمند و با انگیزه در تعدادی ازواحدهای ثبتی استان در سال‌های اخیر، این اقدام را دارای ثمرات زیاد و از تجربه‌های ارزشمند ثبت استان برشمرد. وی از برگزاری دوره تربیت مدیران در سال 97 خبر داد و تشریح کرد: در این راستا نیروهای مستعد، توانمند و باانگیزه پس از شناسایی در این دوره شرکت خواهند نمود. بهبهانی ادامه داد: این گروه از همکاران پس از گذراندن دوره‌های تعیین شده برای تصدی پست‌های مدیریتی در رده‌های مختلف اداره کل وواحدهای ثبتی آماده می‌شوند. ایشان در این خصوص از رؤسای ادارات خواست تا نسبت به شناسایی و معرفی همکاران واحد شرایط به اداره کل اقدام نمایند.


کد; 651
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 718530