| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 397 مرتبه امتیاز 8   (Article Rating)
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان مطرح کرد: مدیریت جهادی؛ یعنی تلاشی فراتر از تکالیف قانونی با حفظ اصول

نشست شورای اداری ثبت استان اصفهان با حضور مدیر کل، معاونین، روسا و مسوولین ستادی اداره کل و نیز روسای واحدهای ثبتی استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان اصفهان؛ علی بهبهانی در این نشست با اشاره به جایگاه و نقش بی بدیل شهدا انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای اخیر در حادثه تروریستی زاهدان در پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی، به بیان برخی از دست آوردهای انقلاب در چهل سال گذشته پرداخت. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی پس از انقلاب موفقیت های بسیار ارزشمندی را در عرصه های مختلف از جمله علوم پزشکی، صنعت و صنایع دفاعی و موشکی کسب نموده‌است، اظهار داشت: این موفقیت ها توانسته است خواب را از چشم ابرقدرت های جهانی و دشمنان این انقلاب دور نماید. 
مدیر کل ثبت استان اصفهان در ادامه گفت: امروز مشکلاتی هم در برخی از بخش‌های کشور وجود دارد و هنوز هم در رسیدن به عدالت اجتماعی به صورت کامل فاصله زیادی داریم. وی با بیان اینکه ما بعنوان متولیان امور، خدمات مهم ثبتی مردم که تبلور عینی آن در هویت بخشی به اموال و دارایی‌های مردم و سایر اشخاص حقوق خصوصی و عمومی است نقش بسیار مهمی در تحقق عدالت اجتماعی داریم و نمی‌توانیم بعنوان یک اپوزیسیون باشیم. بهبهانی اضافه کرد: ما باید ببینیم در حوزه تحت امر خود چقدر توانسته‌ایم در رفع مشکلات مردم و اصلاح امور و رفع ایرادات موثر باشیم. و با اشاره به سخنی ماندگار از امام راحل (ره) مبنی بر اینکه «هرکسی در هر جایی حضور دارد آن جایگاه تکلیف اوست»، جایگاه تک تک مسؤولین و کارمندان ثبت در رسیدگی به امور ثبتی مردم را مهم ارزیابی کرد. وی خاطر نشان کرد: تکلیف ما در قبال شهدا بسیار سنگین است و به حرمت خون شهدا بایستی بر اعمال و رفتار خود مواظبت نماییم. بهبهانی با تأکید بر اینکه ما نمی‌توانیم در مقابل مسائل پیرامون خود بی تفاوت باشیم، رسیدگی به کار مردم را از مصادیق مهم پاسداشت خون شهدا توصیف کرد. وی گفت: ما باید بر رسالت، وظیفه و تکلیف خود آگاه باشیم و بر تحقق آن اهتمام داشته باشیم.
بهبهانی توجه به موضوع کاداستر و تلاش در جهت بروزرسانی بانک آن را مهم عنوان کرد و گفت: تکمیل بانک اطلاعات نقشه‌های کاداستر و رفع گپی‌های موجود در آن می تواند کمک شایانی به سایر دستگاه‌ها در تحقق اهداف نظام داشته باشد. مدیر کل ثبت استان اصفهان با اشاره به تعریف مفهوم مدیریت جهادی، این موضوع را اینگونه توصیف کرد: مدیریت جهادی یعنی تلاشی فراتر از تکالیف قانونی که با حفظ اصول، منجر به افزایش بهره وری شود و صرفاً عمل به تکالیف قانونی بدون انجام کار مضاعف، مدیریت جهادی نیست. وی همکاری با سایر سازمان ها در جهت اجرای قانون حدنگار و تکمیل بانک های اطلاعاتی ثبت را از جمله مصادیق مدیریت جهادی در این سازمان دانست. بهبهانی خاطرنشان کرد با توجه به ایراداتی که در برخی قوانین موضوعه برای حل مشکلات مردم وجود دارد در مواردی که در صرف و صلاح بیت المال، حق الناس و چشم داشت نداشتن از متقاضی برای ارائه خدمات رعایت گردد چاره‌ای جز تفسیر قانون به نفع مردم نیست؛ وی با بیان مثالی گفت: در حال حاضر با رعایت سه شرطی که مطرح شد، قطعه زمین محصوری که مسکونی هم هست و داخل محدوده شهر هم واقع شده است چرا نمی‌تواند طبق قوانین سند بگیرد. وی ادامه داد: احاله کردن متقاضی برای ساخت و سپس اخذ سند یک دور باطل بوجود می آورد چرا که شهرداری به متقاضی می‌گوید سند بیاور تا پروانه ساخت بدهیم و ثبت نیز می‌گوید زمین را بساز تا سند بدهیم. مدیر کل ثبت استان توضیح داد: از نظر اصول کلی و مقررات ثبتی، پازل کردن یا موزائیک نمودن ملک با مجاورین است و تثبیت مالکیت ضروری و غیرقابل اجتناب است. وی افزود: بنابر این متقاضی از تنها جایی که برای حل مشکل ثبتی خود توقع دارد ثبت اسناد است نه سازمان یا ارگان دیگر؛ فلذا اصلاح قانون و تفسیر آن به نفع مردم در شرایط کنونی بسیار مؤثر است.
مدیر کل ثبت اصفهان از رؤسای واحدهای ثبتی خواست تا کارمندان توانمند و با استعداد را شناسایی نمایند و این گروه از همکاران را برای تصدی پست‌های مدیریتی به اداره کل معرفی کنند. وی بها دادن به نیروهای جوان، با انگیزه و مستعد را گامی مهم در جهت تقویت بنیه ثبت در سال‌ها و نسل های آینده دانست. وی چرخش نیروها در رده‌های مختلف را باعث شکوفایی و پویایی سیستم عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از صبحت‌های خود بر اصلاح فرآیندها و روش‌ها همراه با حفظ اصول مالکیتی افراد و حراست از بیت المال تأکید نمود و با اشاره به اهمیت اجرای طرح آرشیو پرونده‌های ثبتی در استان، بروزرسانی آرشیو را بسیار ضروری ارزیابی کرد. بهبهانی عدم بروز نگه داشتن آرشیو را موجب اتلاف بیت المال دانست. وی خطاب به روسای اداراتی که تاکنون پرونده‌های آنها آرشیو نشده است، گفت: مراحل جداسازی و آماده سازی پرونده‌ها بادقت انجام شود تا به محض ابلاغ اعتبارات لازم، پروژه آرشیو در آن واحدها نیز عملیاتی شود. بهبهانی از آرشیو پرونده های ثبتی به عنوان اعمال مدیریت صحیح و هوشمند رئیس واحد ثبتی بدون دغدغه یاد کرد و ادامه داد: اجرای این طرح موجب مدیریت منظم و رفع ناهنجاری‌های اداری از جمله مفقود شدن پرونده در ادارات ثبت خواهد شد. مدیر کل ثبت استان از پروژه های عمرانی ثبت استان نیز سخن گفت و از 5 پروژه فعال در این حوزه خبر داد و بیان داشت: استان اصفهان در حال حاضر پروژه‌های ساختمانی گلپایگان، کوهپایه، دهاقان، مهردشت و باغبهادران را در دست اجرا دارد.

کد; 689
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 766196